KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6161344
*
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 12:30:05
1
750 kr
13/12 17:54:17
2
750 kr
13/12 17:54:49
2
800 kr
14/12 17:55:43
3
Vinnande bud
14/12 18:15:14
4
900 kr
14/12 18:17:21
4
1.000 kr
14/12 18:18:09
4
1.300 kr
14/12 18:19:06
4
1.500 kr
14/12 18:20:32
4
1.800 kr
14/12 18:21:37
4
2.300 kr
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 12:30:05 | 1 | 750 kr |
13/12 17:54:17 | 2 | 750 kr |
13/12 17:54:49 | 2 | 800 kr |
14/12 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
14/12 18:15:14 | 4 | 900 kr |
14/12 18:17:21 | 4 | 1.000 kr |
14/12 18:18:09 | 4 | 1.300 kr |
14/12 18:19:06 | 4 | 1.500 kr |
14/12 18:20:32 | 4 | 1.800 kr |
14/12 18:21:37 | 4 | 2.300 kr |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49